Mój motoryzacyjny styl życia

Używane BMW X5

Przez naprawdę długi czas suv bmw x5 był flagowym SUV-em od BMW, dlatego też bezsprzecznie nie znalazło się w nim miejsce na jakiekolwiek kompromisy, za to możliwy był bmw x5 w leasingu. Jak upływające lata odbiły na jego niezawodności? Jak wygląda jego wnętrze? Czym się wyróżnia silnik bmw x5?

Używane BMW X5 – jak wygląda jego wnętrze? 

Osoby, które przesiądą się z innych modeli BMX do SUV-a X5 poczują się niczym w domu. Z innych firm bardzo podobnie, gdyż producent bawarski zdążył nas przyzwyczaić do idealnej ergonomii. Każde spośród BMW X5, ma zamieszczony na górze deski 8,8-calowy wyświetlacz dla systemu iDrive, jak i obsianą za pomocą przycisków środkową konsolę (przypominamy, iż najstarsze z tych aut, mają już ponad 10 lat).

Niestety, nie obyło się w tym przypadku bez jakościowych wpadek. Osoby będące właścicielami X5-tek potrafią wytykać nieodpowiednie dla tej firmy plastiki zastosowane celem przygotowania wnętrza, jak i krytykują ich sposób montażu, bowiem częstym zjawiskiem jest ich skrzypienie pod naciskiem palców. Po częściach skórzanych i gumowych, trudno jednakże będzie poznać przebieg danego auta. 

BMW X6 – silniki 

Lifting, który miał miejsce w 2010 roku, wprowadził spore zmiany w silnikowej gamie BMW X5, dlatego też możemy się bardzo łatwo zorientować, jakie jednostki były montowane w samochodach sprzed, ale też i po modernizacji. Roczniki 2006-2010 napędzane były przez silniki benzynowe z serii N52 oraz N62. Lifting przyniósł zupełnie nowego, bazowego 3.0 R6 o zwiększonej mocy do 306 KM, zaś 4.8 zastąpiono znacznie wydajniejszym 4,4 V8 biturbo.

Jego znacznie wzmocniona do 555 KM odmiana posłużyła za napęd w topowym BMW X5 w wersji M. Silniki w poliftowych BMW X5, zostały wyposażone w bezpośrednią opcję wtryskiwania paliwa, dzięki czemu są one wydajniejsze i bardziej dynamiczne. 

Scroll To Top