Mój motoryzacyjny styl życia

Toyota Land Cruiser

Toyota_LAND_CRUISER

Toyota Land Cruiser to czteronapędówka o bojowym wyglądzie oraz bogatym wyglądzie wewnątrz. Już na samym wstępie imponuje swoimi rozmiarami – długość 4,8 m, szerokość oraz wysokość 1,9 m, kąt natarcia 32 stopnie, kąt rampowy 22 stopnie, kąt zejścia 25 stopni. Ponadto przechył boczny 42 stopnie, a również zdolność pokrywania wzniesień o nachyleniu wynosi 42 stopnie. Głębokość brodzenia sięga do 70 cm. Kierowcom lubiącym bezdroża na pewno przypadnie do gustu.

Kilka słów o tym co widać na zewnątrz auta i wewnątrz…

Land Cruiser to legenda samochodów terenowych. Toyota Land Cruiser posiada napęd 4×4, 18-calowe obręcze kół oraz 22-centymetrowy prześwit. Nawet wysoki posiadacz auta będzie musiał się wspinać do kabiny. Bogate wnętrze wyposażone jest w skórę i naszpikowane elektrycznym sterowaniem.
Przód posiada chromowaną atrapę wlotu powietrza do silnika. Toyota Land Cruiser posiada designerskie reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED.

Silnik

W Europie w przedmiotowej marce auta można spotkać się z dwoma typami silnika – silnik benzynowy V6 o pojemności 4.0-litra o mocy 282 KM i 385 Nm lub może to być silnik wysokoprężny 3.0 o mocy 190 KM i 420 Nm z modułem PowerBoost.
Toyota Land Cruiser z silnikiem benzynowym posiada automatyczną, pięciostopniową skrzynię biegów. Natomiast w wersji diesla skrzynia biegów może występować w dwóch wersjach – automatycznej, pięciostopniowej lub manualnej sześciostopniowej.

Wersje i cena

W Polsce można wybierać między trzema wersjami wyposażenia – Prado, Premium, Executive lub Invincible (bogata wersja). Trze pierwsze można także odpowiednio modyfikować.
Cena Toyoty Land Cruiser rozpoczyna się od 189 000 zł.

Scroll To Top