Mój motoryzacyjny styl życia

Tor pszczółki – co może zaoferować?

Chociaż większość osób utożsamia tory wyścigowe z obiektami przeznaczonymi jedynie do przeprowadzania zawodów sportowych, czy też z miejscami, w których miłośnicy motoryzacji mają możliwość skorzystania z przejazdu sportowym samochodem, to w rzeczywistości oferta wielu torów wyścigowych jest znacznie szersza.

Doskonałym tego przykładem jest umiejscowiony w Gdańsku tor pszczółki. Ze względu na doskonale rozbudowaną infrastrukturę oraz profesjonalną kadrę pracowniczą obiekt ten może zaoferować usługi przeznaczone zarówno do firm, klientów indywidualnych, jak i do Ośrodków Szkolenia Kierowców. Co może zaoferować kompleks Autodrom Pomorze? Odpowiedzi w poniższym artykule.

Szeroka oferta obiektu

Na terenie kompleksu znajduje się aż kilkanaście obiektów w postaci m.in. toru gokartowego, toru ziemnego, płyt poślizgowych czy też placu manewrowego. Ponadto kompleks zaoferować może nowoczesne budynki biurowe, salę wykładową, czy też halę garażową. Z tego powodu autodrom Pomorze posiada szeroki wachlarz usług skierowany zarówno do firm, indywidualnych klientów, jak i Ośrodków Szkolenia Kierowców. Niemniej jednak najpopularniejszym elementem oferty jest jeden z najnowszych i najnowocześniejszych torów gokartowych w Polsce.

Tor gokartowy i tor ziemny

Oferowany przez Autodrom Pomorze tor gokartowy wyróżnia się dużą ilością zakrętów oraz prostych. Ze względu na swój wyjątkowy układ pozwala zarówno na sprawdzanie umiejętności kierowców, jak i na pracę nad poprawą techniki jazdy. Ponadto układ ten pozwala na pełne wykorzystanie potencjału oferowanych przez obiekt gokartów. Sam tor posiada długość ponad 1 km, aczkolwiek istnieje możliwość jego skrócenia. Korzystając z obiektu, udostępnione nam zostaną nowoczesne gokarty o mocy 9 km.

Oznacza to, że możliwe jest rozwinięcie maksymalnej prędkości na poziomie 70 km na godzinę. Mówiąc o torach należy również podkreślić obecność toru ziemnego, który przeznaczony jest dla kierowców quadów. Aktualnie ma ona długość około 500 m i charakteryzuje się zróżnicowaną rzeźbą połączoną z ciasnymi zakrętami i wymagającym hopkami. Oznacza to, że przyjemność z użytkowania toru ziemnego czerpać będą zarówno początkujący kierowcy quadów, jak i profesjonaliści.

Oferta szkoleń

Tor pszczółki zatrudnia szeroką kadrę profesjonalistów, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzanie różnorodnych szkoleń zarówno dla kierowców samochodów, jak i dla motocyklistów. Doskonałym przykładem są szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Dzięki temu szkoleniu kursant dowie się, w jaki sposób reagować na trudne warunki drogowe, terenowe czy też atmosferyczne. W trakcie szkolenia doświadczy on również kontrolowanego poślizgu na płycie poślizgowej. 

Innym przykładem treningów z zakresu doskonalenia techniki jazdy jest kurs Skid Training, dzięki któremu kursant dowiaduję się, w jaki sposób reagować w przypadku ekstremalnych sytuacji na drodze. Ponadto w ramach szkoleń odnaleźć można kursy przygotowujące do jazdy w warunkach zimowych, a nawet kursy przeznaczone dla instruktorów techniki jazdy. Warto również zwrócić uwagę, że tor w gdańsku współpracuje z niezależnymi Ośrodkami Szkolenia Kierowców.

Scroll To Top