Mój motoryzacyjny styl życia

Rodzaje opon całorocznych

zimowa opona hankook winter i-cept rs2 w452

Wydawać by się mogło, że opony całoroczne mają jedno przeznaczenie i posiadają podobne właściwości. Nic bardziej mylnego. Takie opony oczywiście są dosyć uniwersalne i sprawiają, że w kieszeni zostają pieniądze, które kiedyś przeznaczyłoby się na zakup dwóch kompletów opon i koszt ich dwukrotnej wymiany, ale kupując je również trzeba zastanowić się, gdzie prowadzi się samochód.

Miasto lub autostrada

Jeżeli kierowca częściej prowadzi auto poza miastem, to jego narażanie się na styczność z oblodzoną jezdnią i śniegiem na jej powierzchni będzie zdecydowanie wyższe niż w przypadku częstszej jazdy w obszarach miejskich, gdzie dbałość o nawierzchnie jest zdecydowanie bardziej regularna. W każdym z przypadków można zdecydować się na opony zimowe, takie jak Hankook Winter i-cept rs2 w452 lub całoroczne z cechami opon zimowych lub też letnich – w przypadku jazdy po terenach miejskich.

Jeżeli na oponach widnieje oznaczenie M+S ze znaczkiem śnieżynki oznacza to, że są one przeznaczone do jazdy całorocznej, ale posiadają cechy usprawniające ich jazdę po powierzchniach jezdni w trakcie zimy.

Jeżeli na oponach widnieje oznaczenie M+S bez śnieżynki oznacza to opony z przeważającymi cechami letnich opon, które to wykazują większą twardość, więcej ciszy podczas jazdy i większą szansę na to, że nie zużyją się w zbyt szybkim tempie nawet w przypadku korzystania z nich w bardzo wysokich temperaturach przez dłuższy czas.

W zależności od potrzeb można zdecydować się na jedną z opisanych wyżej opcji.

Scroll To Top