Mój motoryzacyjny styl życia

Range rover evoque

Range rover evoque jest jednym z najnowocześniejszych SUV-ów firmy Land Rover. Jego pierwsza generacja była produkowana od 2011 roku. W 2019 rozpoczęto produkcję nowej wersji pojazdu, który jest tworzony do dziś.

Range rover evoque

Wygląd tego samochodu zachwyci na pewno nie jednego kierowcę. Sylwetka jest nieco zbliżona do Range Rover-a Sport. Różnica między ich wyglądem jest niewielka, lecz dostrzegalna. Główną różnicą między tymi pojazdami są silniki, które można tam spotkać. Wersja evoque jest bardziej dla osób, które cenią sobie elegancję i oszczędność. Kolejnymi zaletami Range rovera evoque są: wygoda, dobre właściwości terenowe, duża przestrzeń załadowcza itd. Auto jest idealnie przystosowane do szosy i trudnego terenu, co pozwoli na bezpieczną jazdę w każdych warunkach: na śniegu, błocie i wodzie. Posiada on inteligentny napęd na 4 koła, który współpracuje z kamerą dobierającą tryb jazdy do nierówności i typu nawierzchni. Podczas jazdy w wodzie system informuje kierowcę o zanurzeniu karoserii. Doskonała oferta sprzedażowa online znajduje się na stronie białostockiego salonu Nord Auto Land Rover.

Silniki

Do wyboru jest 10 jednostek napędowych. 1 hybrydowy, 4 o zapłonie iskrowym i 5 o zapłonie samoczynnym. Silnik hybrydowy o mocy 309 KM ma 3 cylindry ułożone w rzędzie. Jego moc jest w stanie rozpędzić samochód o masie ponad 2 ton w niecałe 7 sekund. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym to 1,4 litra na 100 kilometrów. Auto jest wyposażone w akumulator o pojemności 15 kWh. Zużycie energii jest na poziomie 16 kWh na 100 km. Najmocniejszy silnik benzynowy ma moc 300 KM, a diesla 240 KM.

Scroll To Top