Mój motoryzacyjny styl życia

Przewóz osób niepełnosprawnych

przewóz niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne mają często problemy z mobilnością. W tym przypadku warto rozważyć skorzystanie z usługi przewozowej dla niepełnosprawnych, która ma wiele zalet. Jak wyposażone są samochody do przewozu osób niepełnosprawnych? O czym należy pamiętać?

Zgodność z przepisami

Okazuje się, że przewóz osób niepełnosprawnych jest określony w przepisach prawnych. Wskazują one, jak należy przygotować samochód, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Możliwość podróżowania daje takim osobom szansę na prowadzenie aktywnego życia i rozwijanie swoich pasji. Ponadto, zmniejsza poczucie marginalizacji i odosobnienia. Ogólne przepisy są określone w Prawie o Ruchu Drogowym. 

przewóz niepełnosprawnych
https://4transfer.pl/offers/transport-osob-niepelnosprawnych/

Przewóz osób niepełnosprawnych Kraków

Na rynku znajdziemy sporo ofert dotyczących przewozu osób niepełnosprawnych. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które ułatwiają dostosowanie auta do takiej podróży. Zastosowanie w tym przypadku znajdują głównie:

  • najazdy antypoślizgowe, które ułatwiają wprowadzenie wózka do auta,
  • szyby podłogowe pozwalające na stabilne zamocowanie wózka,
  • pasy bezpieczeństwa dostosowane do osoby niepełnosprawnej,
  • pasy zaczepne, które mają za zadanie przytwierdzać wózek inwalidzki do szyn. 

Przystosowanie samochodu jest najłatwiejsze w dużych autach, jednak przebudowie podlegają też busy i samochody dostawcze. Auto dostosowane do potrzeb niepełnosprawnego dba o jego zadowolenie i komfort. Skorzystanie z usługi przewozu ma zatem wiele zalet. 

Scroll To Top