Mój motoryzacyjny styl życia

Pasta polerska- sposób na drobne rysy na lakierze

pasty polerskie

Każdy samochód, który jest dość intensywnie eksploatowany, z czasem straci swój dawny wygląd. Chodzi tu przede wszystkim o lakier, na którego powierzchni mogą pojawić się drobne rysy i mikrouszkodzenia. Zwykle wizyta u lakiernika może zbyt wiele kosztować, a kierowcy chętnie szukają tańszych rozwiązań. Jednym z nich jest pasta polerska, która pomoże zredukować widoczność defektów na lakierze.

Pasta polerska do samochodu- do czego służy?

pasty polerskie

Pasta polerska to dość uniwersalny środek, który może posłużyć do szybkiego, a także skutecznego odświeżenia lakieru samochodowego. Przy jej wykorzystaniu, możliwe jest pozbycie się drobnych, niezbyt głębokich rys, a także mikrouszkodzeń z powierzchni lakieru. Jest to rozwiązanie znacznie tańsze, niż tradycyjna wizyta u mechanika. W jej składzie zwykle znajduje się delikatne mleczko, wosk samochodowy, substancje ścierne, a także barwiące. Poza usunięciem mankamentów, dzięki paście polerskiej zabezpieczymy lakier samochodu i przywrócimy mu dawny, głęboki kolor.

Jak stosować pastę do polerowania samochodu?

W pierwszej kolejności niezbędne jest oczyszczenie karoserii z kurzu i pyłu, czyli konieczne jest dokładne umycie auta. Kolejno warto karoserię odtłuścić specjalnym preparatem i poczekać aż wyschnie. Następnie należy zlokalizować widoczne rysy i zadrapania, po czym nałożyć na ich powierzchnię niewielką ilość pasty polerskiej. Rozprowadza się ją kolistymi ruchami, wkładając w to nieco więcej energii. Warto wiedzieć, że w przypadku o wiele głębszych rys, należy wykorzystać większą ilość środka. Kolejnym krokiem jest odczekanie, aż pasta do polerowania zaschnie na samochodzie i będzie można ją wypolerować, do momentu uzyskania pożądanego blasku.

Scroll To Top