Mój motoryzacyjny styl życia

Pady polerskie – akcesoria służące polerowaniu lakieru

Z roku na rok w Polsce rośnie zainteresowanie tematyką autodetailingu i coraz więcej osób zastanawia się nad tym jak może zadbać o wygląd swojego samochodu. Wśród licznych propozycji z jakimi możemy się spotkać znajduje się między innymi temat związany z polerowaniem lakieru.

Mimo, że na pierwszy rzut oka może się wydawać, że lakier jest w idealnym stanie to w rzeczywistości powłoka może być zniszczona przez liczne mikrorysy, które w normalnym użytkowaniu będą pojawiały się na lakierze. Aby auto wyglądało jak z salonu potrzebne będą pady polerskie a do nich dobra pasta polerska.

Akcesoria do polerowania samochodów

Pady do polerki to podstawowe akcesorium jakie będzie trzeba posiadać, by wykonać polerowanie lakieru samochodowego. Dostępne w sprzedaży gąbki polerskie dostępne są w różnych wersjach, warto się dobrze zapoznać z tymi akcesoriami a jednocześnie zwrócić uwagę na ich dobranie do tego jak zaawansowane są zniszczenia na lakierze.

Przy tym kolejną istotną kwestią będzie decyzja o tym czy polerka będzie wykonywana ręcznie czy do polerowania będzie wykorzystywana maszyna oscylacyjna. Ręczne polerowanie nie da takich efektów jak maszynowe, jednak będzie bezpieczniejsze dla laików, którzy wcześniej nie zajmowali sie polerowaniem.

Polerowanie samochodu z wyczuciem

Polerowanie auta może dać doskonałe efekty, natomiast trzeba to robić z wyczuciem, dlatego jeśli ktoś nie robił tego wcześniej powinien zacząć od polerowania ręcznego, ewentualnie postawić na polerowanie maszynowe, ale zaczynając z małymi obrotami, by nie doprowadzić do przypalenia lakieru.

Gąbki polerskie dostępne na stronie https://shiningcar.pl/pady-gabki-polerskie

Scroll To Top