Mój motoryzacyjny styl życia

Organizujemy przejażdżkę Ferrari

Być może dla wielu osób możliwość przejechania się Ferrari wydaje się czymś bardzo abstrakcyjnym, lecz jakby to nie brzmiało niewiarygodnie, jest to jak najbardziej realna i względnie prosta rzecz do zrealizowania. Jedynym problemem, z którym można się zetknąć podczas organizowania takiej przejażdżki, jest konieczność wybrania odpowiedniej jej formy. Czy ma to być wypożyczenie auta na tor, czy też na ulice w zwykłym ruchu drogowym? Co będzie lepsze?

Jazda Ferrari w ruchu drogowym

Powszechnie się uważa, że przejażdżka Ferrari do wynajęcia, która odbywać się będzie w tradycyjnym ruchu drogowym, jest zdecydowanie lepsza niż jakakolwiek inna forma prowadzenia tego samochodu. Opinia ta bierze się przede wszystkim z możliwości poczucia się kimś bardzo wyjątkowym, gdy jechać się będzie naprawdę bardzo niezwykłym samochodem pośród tych zwykłych i przeciętnych. Nie da się ukryć, że taka przejażdżka ma w sobie coś naprawdę niesamowitego i wartego poważnego rozważenia.

Niestety jazda Ferrari w ruchu drogowym ma również bardzo poważne wady. Mowa tu jest np. o tym, że nie da się w ten sposób poczuć prawdziwej wyścigowej magii takiego pojazdu. Choć będzie się jechało Ferrari, to jednak trzeba się będzie trzymać tych samych zasad i reguł, które dotyczą małego miejskiego samochodziku. Umniejszy to nieco przyjemności i wyjątkowości chwili, gdy będzie się przed sobą miało na kierownicy charakterystyczne logo Ferrari.

Jazda Ferrari na torze wyścigowym

Oprócz prowadzenia Ferrari po zwykłej drodze i trzymania się zasad ruchu drogowego oraz wszystkich z tym związanych ograniczeń spotkać się można jeszcze z drugą formą takiej przejażdżki. Możliwe jest wypożyczenie Ferrari nie na drogę publiczną, lecz na tor. Na czym to polega?

Po wybraniu odpowiedniego modelu auta i toru wyścigowego, na którym jazda będzie się odbywała, nie pozostaje nic więcej, jak tylko stawić się na miejscu w wybranym dniu o wskazanej przez siebie godzinie. Zanim jednak uda się usiąść za kierownicą, koniecznie trzeba będzie przejść niewielki kurs jazdy takim autem, oraz podstawowych zasad jazdy po torze. Pamiętać bowiem trzeba, że choć na torze nie ma ograniczeń prędkości, to jednak pewne zasady bezpieczeństwa obowiązują.

Powstaje jednak pytanie, czy warto się na taką przejażdżkę zdecydować? Zdecydowanie tak, ponieważ jeżdżenie takim autem w takim miejscu, nie może być porównane do czegokolwiek innego. To właśnie na tor Ferrari zostało zaprojektowane i nagle wszystko w tym aucie zaczyna mieć sens i pasować do siebie w odpowiedni sposób. Hamulce są wystarczająco twarde, siedzenia właściwie przylegają do ciała, a biegi wchodzą tak, jak powinny. Nie da się również ukryć tego, że auto niezwykle dynamicznie przyśpiesza, trzyma wysoki poziom przyczepności, a hamowanie potrafi zadziwić nawet największego niedowiarka. Jednym słowem jazda Ferrari po torze wyścigowym jest czymś, czego powinien doświadczyć każdy miłośnik jazdy samochodem.

Podsumowanie

Choć niezaprzeczalnie jazda Ferrari po mieście ma swoje pewne plusy, to jednak jeśli chce się poczuć prawdziwą magię tego samochodu, koniecznie zamiast takiego wynajmu, lepiej udać się na tor wyścigowy i tam pojeździć tym niezwykłym samochodem.

Scroll To Top