Mój motoryzacyjny styl życia

Opony viking – najważniejsze informacje

opony viking

Continental, to czwarty na świecie producent ogumienia. Firma ta, swoją działalność rozpoczęła w 1871 roku. Produkowane było wówczas ogumienie z utwardzanej gumy do rowerów, oraz wozów. W tamtych czasach motoryzacyjny przemysł praktycznie nie istniał. W roku 1872 przedsiębiorstwo Continental wprowadziło opony pneumatyczne do rowerów. Continental wyprodukował pierwsze na świecie opony do automobilów.

Jak to wygląda dzisiaj?

Ekspansja przedsiębiorstwa Continental, trwa po dziś dzień. Koncern ten, przejął między innymi takie marki, jak General Tire, Viking, jak  i Gislaved. Fabryki, zostały otwarte między innymi w Malezji, Rumunii, na Słowacji, w RPA, Meksyku, czy też w Argentynie. Oddział firmy Continental w naszym kraju, został utworzony w 1997 roku. W roku 2018 przedsiębiorstwo przeniosło się z Alei Krakowskiej do nowoczesnego biurowca na ulicy Żwirki i Wigury. W biurze mającym powierzchnię ponad 1500 metrów przygotowano ponad 120 różnych stanowisk pracy z przeznaczeniem dla pracowników, jak i kilkanaście konferencyjnych sal.

Informacje na temat marki

Każdego roku na całym świecie, sprzedawanych jest około jednego miliona opon mających podobiznę wikinga. Obecnie opony viking, projektowane są w Niemczech, zaś produkowane na terenie Europy.

Jakie mają one zalety?:

  • Bezpieczeństwo oraz ochrona za sprawą nowoczesnych technologii,
  • trwałość produktów, które są w stanie poradzić sobie nawet w bardzo trudnych warunkach,
  • wyjątkowość parametrów, także ogumienia z przeznaczeniem do samochodów o wyższej mocy. 
Scroll To Top