Mój motoryzacyjny styl życia

O czym warto pamiętać przed podróżą?

Już niebawem przyjdzie nam się wybrać w dalekie podróże i wojaże. Wielu z nas jako środek transportu obierze własny pojazd, którym będzie przemierzać niezliczoną ilość kilometrów. Warto jednak zastanowić się przed podróżą, czy skompletowaliśmy wszystkie niezbędne elementy wyposażenia naszego pojazdu.

Różne wymagania w różnych krajach

Choć już przyzwyczailiśmy się do wożenia w naszym pojeździe trójkąta ostrzegawczego i podręcznej gaśnicy, to jednak nie w każdym kraju europejskim takie wyposażenie będzie wystarczające. Co prawda ani koło zapasowe, ani apteczka pierwszej pomocy nie są elementami wymaganymi przez polskie prawo, to powinniśmy te przedmioty zawsze ze sobą wozić. Nigdy nie mamy pewności, czy nie przydadzą nam się np. w przypadku przebicia opony, bądź uczestniczenia w wypadku.

Klimatyzacja samochodowa może się przydać

Wybierając się na gorące południe, w kierunku Półwyspu Apenińskiego czy południa Bałkan, powinniśmy pamiętać o wyjątkowo gorącej temperaturze, która będzie panować na zewnątrz. Nierzadko słupki rtęci będą pokazywać więcej niż 40 stopni Celsjusza. Klimatyzacja samochodowa – https://nordauto-olsztyn.volvocars-partner.pl/o-nas/przeglad-klimatyzacji-samochodowej/ może niejednokrotnie uratować nas przed przegrzaniem, które jest wyjątkowo niebezpieczne i o które nie trudno w tamtych warunkach klimatycznych. Nie zapominajmy także o dużym zapasie wody pitnej, którą powinniśmy trzymać w zacienionym miejscu (np. pod przednimi siedzeniami). Uzupełnianie płynów będzie ważne także wtedy, kiedy wydaje nam się, że nie jesteśmy szczególnie spragnieni. Podczas długiej jazdy w samochodzie możemy odczuwać takie wrażenie, jednakże nie warto mu ulegać – pamiętajmy o regularnym nawadnianiu organizmu.

Scroll To Top