Mój motoryzacyjny styl życia

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych – najważniejsze informacje

montaż stacji ładowania

Decydując się na montaż ładowarki do samochodów elektrycznych, zaleca się skorzystać z usług ekspertów. Dzięki temu ma się pewność rzetelnie wykonanej pracy i uzyskaniu ewentualnej gwarancji w przypadku problemów. Warto również wiedzieć, że samodzielnej instalacji może dokonać jedynie osoba z uprawnieniami SEP w odpowiednich kategoriach.

Jak wygląda proces montażu ładowarki?

Pierwszym krokiem przed podjęciem się montażu jest ocena specjalistów, czy miejsce nadaje się do instalacji. Wpływają na to wszelkie normy elektryczne, przepisy budowlane i warunki otoczenia. Po zatwierdzeniu miejsca podejmuje się kolejne kroki:

  • wykonanie okablowania pod ładowarkę – doprowadzane są niezbędne do działania przewody z rozdzielnicy do miejsca instalacji ładowarki. W niektórych przypadkach jest możliwość użycia istniejącej już instalacji, która nadaje się do ładowarki,
  • montaż ładowarki – polega na zamontowaniu samej ładowarki oraz wpięciu żył kabla,
  • aktywacja ładowarki – ostatnim krokiem jest podłączenie sprzętu do prądu i zaprogramowanie ładowarki tak, aby można było z niej swobodnie korzystać.
montaż stacji ładowania

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się instalacją?

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych (https://wallbox.pl/uslugi/montaz-stacji-ladowania-ac) powinien zostać wykonany przez fachowców. Z tego względu zaleca się skorzystać z usług firmy rekomendowanej przez producenta ładowarki. Ewentualnie możesz zasięgnąć porad znajomego, który miał już doświadczenie z takimi rzeczami. W ostateczności poszukaj takowych instalatorów w Internecie, kierując się opiniami innych. Jednak w tym przypadku zaleca się dokładnie zweryfikować wszelkie informacje.

Scroll To Top