Mój motoryzacyjny styl życia

Maszyny polerskie do pielęgnacji lakieru samochodowego

W miarę upływu czasu lakier samochodowy traci swój połysk i blask. Na szczęście istnieją sposoby, by przywrócić mu dawny wygląd. Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia i preparaty. Ich zastosowanie pozwala usuwać rysy, zmatowienia i inne defekty powłoki lakierniczej. 

Rodzaje dostępnych urządzeń

Podstawowym narzędziem wykorzystywanym przez osoby zajmujące się car detailingiem jest maszyna polerska. Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje urządzeń, a mianowicie rotacyjne i mimośrodowe. Pierwsze z wymienionych charakteryzują się prostą konstrukcją i niską ceną.

Sprzęt wykonujący ruch obrotowy powinien być wykorzystywany przez doświadczonych użytkowników. Mimośrodowe maszyny polerskie są nieco droższe, lecz trudniej nimi uszkodzić lakier. W sprzedaży dostępna jest także mini polerka samochodowa przeznaczona do pielęgnacji trudnodostępnych miejsc.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie polerki

Wybierając maszynę polerską, należy zwrócić uwagę na jej moc. Tylko urządzenia wyposażone w odpowiednio mocny silnik będą w stanie utrzymywać prędkość obrotów niezależnie od wywoływanego nacisku. Inne istotne parametry wpływające na komfort użytkowania to waga oraz długość i elastyczność przewodu.

Zarówno korzystanie ze zbyt lekkich, jak i zbyt ciężkich maszyn polerskich jest niewskazane. Wysokiej jakości sprzęt pozwala na montaż głowic różnej wielkości. Dzięki takiej funkcjonalności użytkownik może zrezygnować z zakupu mini polerki samochodowej i wykonać całość prac przy użyciu jednego urządzenia.

Scroll To Top