Mój motoryzacyjny styl życia

Maska do lakierowania

Zadaniem masek lakierniczych jest ochrona przed szkodliwym wpływem farb i lakierów utrzymujących się w powietrzu. Preparaty stosowane w lakiernictwie wydzielają bardzo szkodliwe substancje, długotrwała praca w takich warunkach ma bardzo niekorzystny wpływ na górne drogi oddechowe i inne narządy organizmu ludzkiego. Podstawową funkcją maski do lakierowania jest działanie przeciwpyłowe.

Maska do lakierowania (samochodowa) – podstawowe funkcje

Dobrej jakości maski do lakierowania mają wymienne wkłady, chronią zarówno przed oparami różnych rozpuszczalników, jak i przed nieprzyjemnymi zapachami, które powstają podczas prac lakierniczych. Mogą być stosowane nie tylko w lakierniach samochodowych, ale również przy produkcji pojazdów i w przedsiębiorstwach wykorzystujących procesy elektrolityczne. Maska do lakierowania (samochodowa) chroni głównie przed:

 – oparami rozpuszczalników i aerozolami,

 – cząsteczkami lakieru i rdzy,

 – przed kurzem i pyłem,

 – maski z filtrem węglowym chronią także przed zapachami,

 – gazami i parami.

Rodzaje masek do lakierowania (samochodowych)

Maska do lakierowania półpełna chroni tylko dolną część twarzy, ale nie zasłania oczu, w zupełności chroni drogi oddechowe, jest wygodniejsza przy pracy.

Maska do lakierowania https://www.dlalakierni.pl/maski-lakiernicze zapewnia całkowitą ochronę, osłania całą twarz, ale może być uważana za mniej wygodną.

Zazwyczaj maska do lakierowania samochodowa z pochłaniaczem zaopatrzona jest w dwa zestawy komponentów ochronnych, filtry przeciwpyłowe i pochłaniacze węglowe.

Należy pamiętać, że filtr przeciwpyłowy nie zapewnia dostatecznej ochrony, jego zastosowanie ma na celu wyłapywanie pyłów, aby przedłużyć działanie filtra węglowego.

Pochłaniacz węglowy oczyszcza powietrze z najbardziej toksycznych substancji, aktywny węgiel tworzy bardzo porowatą powierzchnię, która zatrzymuje toksyny i związki zapachowe, są one całkowicie eliminowane. Trzeba pamiętać, że jeśli przez pochłaniacz węglowy zaczyna być wyczuwalny zapach, to należy go od razu wymienić, ponieważ maska do lakierowania przestaje pełnić wówczas swoją funkcję.

Scroll To Top