Mój motoryzacyjny styl życia

Krótka historia Nokian Tyres

opona nokian

Obecnie opony Nokian są cenione ze względu na bezpieczeństwo i wytrzymałość, nie każdy jednak zna początki marki Nokian Tyres oraz jakie owa firma wyznaje wartości.

Fiński producent opon

Nokian Tyres jest najdalej na północ wysuniętym producentem opon, jest to fiński producent opon do samochodów osobowych, rowerów ciężarówek, busów oraz maszyn leśnych. Jeśli chodzi o specjalne opony przemysłowe, opony Nokian znajdują się w ścisłej czołówce. siedziba Nokian Tyres mieści się w mieście Nokia.

Przeszło stuletnia tradycja

Firmę założono w roku 1988, jednak jej początków można upatrywać w roku 1898, kiedy to powstały Fińskie Zakłady Gumowe. Produkcja pierwszych opon samochodowych ruszyła w roku 1932, zaś pierwszą na świecie oponę zimową stworzono dwa lata później, czyli w roku 1934. Prężnie rozwijająca się firma Nokian zadebiutowała na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 1995 roku.

Rozwój oraz innowacje

Stale szukając nowych i coraz lepszych rozwiązań, firma w roku 2014 stworzyła pierwszą na świecie oponę z wysuwanymi kolcami. To jednak nie koniec szukania innowacji i umacniania pozycji na rynku. Aktualnie Nokian Tyres znajduje się w czołówce firm sprzedających opony pneumatyczne w Skandynawii.

Skandynawskie wartości firmy Nokian

Dekady zbierania doświadczeń owocują produktami najwyższej jakości oraz nieraz wprowadzanymi innowacjami, które czynią opony Nokian. jednymi z najlepszych opon na świecie. Produkcji owych opon przyświecają iście skandynawskie wartości, tak samo rzecz się ma jeśli chodzi o cały cykl życia opon Nokian – zrównoważony rozwój, dbałość o środowisko oraz bezpieczeństwo są stawiane przez pracowników firmy na pierwszym miejscu.

Scroll To Top