Mój motoryzacyjny styl życia

Kiedy należy wymieniać opony?

wymiana opon

Wymiana opon powinna być obowiązkiem każdego kierowcy, jednak wielu użytkowników aut o tym zapomina. Wymienianie opon ma na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi, nie tylko samego kierowcy i jego pasażerów.

wymiana oponKiedy warto wymieniać opony?

Opony z letnich na zimowe należy wymieniać wtedy, kiedy średnia temperatura dobowa zaczyna oscylować w okolicy 7 stopni Celsjusza. Na ogół jest to okres października – listopada. O kolejnej wymianie opon kierowcy muszą pamiętać na wiosnę, gdy średnia temperatura staje się wyższa i nie zagrażają nam już opady śniegu, a dobrą wymianę można znaleźć w kilku miejscach, sprawdź jedno z nich. W przypadku opon całorocznych, są one dostosowane do jazdy przez cały rok, chociaż eksperci twierdzą, że spełniają one swoją rolę nieco gorzej niż opony sezonowe.

Dlaczego wymiana opon jest tak ważna?

Wymiana opon jest niezwykle ważna w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drodze. Opony wraz ze zmianą warunków atmosferycznych zaczynają tracić swoje właściwości. W niskich temperaturach czy przy opadach śniegu na oponach letnich łatwo wpaść w poślizg, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Nietrudno wtedy o stłuczkę czy wypadek, czyli sytuację, której każdy kierowca chciałby uniknąć. Sezonowa wymiana opon jest w stanie uchronić pojazd i użytkowników drogi przed niebezpiecznymi zdarzeniami. Oczywiście pamiętajmy, że sama wymiana opon to nie wszystko – warto również mieć głowę na karku i po prostu uważać wraz z pogorszeniem warunków drogowych.

Scroll To Top