Mój motoryzacyjny styl życia

Jak skutecznie czyścić filtr DPF?

Właściciele nowej generacji pojazdów samochodowych z silnikiem Diesla muszą liczyć się z tym, że ich pojazd jest wyposażony w filtr cząstek stałych. Jeśli będzie on nieodpowiednio użytkowany, to wówczas może sprawić sporo kosztownych kłopotów. W uniknięciu problemów związanych z tą istotną częścią pomagają preparaty, które to potrafią go bardzo skutecznie oczyścić.

Dlaczego filtr DPF ulega awarii?

Diesle to pojazdy, które najbardziej lubią pokonywać długie trasy. Z kolei ich użytkowanie do jazdy miejskiej bardzo często prowadzi do wielu kłopotliwych dla właściciela pojazdu usterek. Jedną z nich jest właśnie awaria filtra DPF, który to bardzo często zapycha się sadzą. Co prawda jego wypalenie odbywa się automatycznie w czasie jazdy, ale wymaga to odpowiednich warunków, których często kierowca nie jest w stanie stworzyć, jeżdżąc tylko i wyłącznie samochodem po krótkich odcinkach.

Skuteczny preparat do czyszczenia DPF

W celu uniknięcia uciążliwej awarii filtra DPF każdy kierowca co jakiś czas powinien sięgnąć po sprawdzone na rynku motoryzacyjnym preparaty do czyszczenia, które to w dużym stopniu pomagają w regeneracji filtra DPF.

Preparaty te bardzo skutecznie usuwają powstałe wewnątrz filtra osady bez konieczności jego demontażu. Są one dostępne w sprayu z wężykiem aplikacyjnym, dzięki czemu ich użycie jest bardzo proste oraz wygodne. Wystarczy zdemontować czujnik ciśnienia lub temperatury, a następnie zaaplikować preparat do czyszczenia DPF. Środek ten w doskonały sposób przywraca każdemu silnikowi odpowiednie parametry pracy, zmniejsza spalanie oraz w znacznym stopniu zwiększa moc.

Wybór preparatów DPF jest duży, zatem warto po nie sięgnąć od czasu do czasu będąc właścicielem diesla.

Scroll To Top