Mój motoryzacyjny styl życia

Glinka do lakieru – jakie są efekty jej stosowania?

Glinka do lakieru to plastyczna masa, która jest wykorzystywana zarówno przez profesjonalne myjnie samochodowe, jak i osoby prywatne. Pozwala na przeprowadzenie dogłębnego oczyszczania lakieru i może być stosowana również do miejsc trudnodostępnych. Glinka do auta nie jest dużym wydatkiem – w zależności od producenta, można ją kupić w cenie od 30 do 100 złotych.


Działanie glinki do lakieru


Glinka do samochodu może być stosowana dopiero po gruntownym oczyszczeniu karoserii, w szczególności z resztek smoły i innych zabrudzeń drogowych. Regularne stosowanie glinki zapewnia nienaganną jakość lakieru, nawet mimo upływu lat. Samochód po glinkowaniu wygląda wyjątkowo efektownie – lakier mocno błyszczy oraz odbija światło. Krople deszczu spływają po karoserii, nie tworząc nieestetycznych zacieków, a sam brud znaczni łatwiej odchodzi podczas mycia pojazdu. 

Glinkowanie samochodu jest świetnym przygotowaniem pod woskowanie, powoduje bowiem lepsze wiązanie wosku z lakierem, a wyniku tego otrzymany efekt jest znacznie trwalszy.


Czy można glinkować pojazd samodzielnie?


Glinka do samochodu jest prosta w stosowaniu, dlatego też można ją wykorzystywać amatorsko. Wymaga jedynie gruntownego oczyszczenia pojazdu, o czym zawsze powinien pamiętać kierowca. W innym przypadku zanieczyszczenia mogą spowodować np. zarysowania lakieru.

Glinka do lakieru jest dostępna w sklepach z chemią samochodową, a jej stosowanie przypomina proces woskowania. Poradzi sobie z tym każdy, a efekt sprawi, że auto będzie wyglądało na kilka lat młodsze.

Glinka do auta dostępna na stronie https://shiningcar.pl/przygotowanie-powierzchni-glinki

Scroll To Top