Mój motoryzacyjny styl życia

Gdzie kupować samochody używane?

Aby kupić samochód używany, trzeba zadać sobie dość sporo trudu i posiadać stosowną wiedzę. Na rynku wiele jest pojazdów, które posiadają powypadkową historię lub są uszkodzone w bardzo dużym stopniu, lecz sprytnie naprawione, aby nie było to widoczne na pierwszy rzut oka. Gdzie zatem kupować samochody używane, aby było to możliwie najszybsze i najłatwiejsze w realizacji?

Miejsca zakupu samochodów

Samochód używany można kupić w trzech źródłach: w komisie, u osoby prywatnej i u dealera samochodowego.
Komis będzie charakteryzował się najniższą ceną i największym wyborem pojazdów w jednym miejscu, Zdawało by się więc, że jest to oferta idealna. Niestety rzeczywistość wygląda zgoła inaczej, samochody używane BiałystokW komisach oferowane są auta najczęściej o dość słabej jakości i nieznanej przeszłości.
Osoby prywatne oferują pojazdy droższe, jednak w lepszym stanie technicznym. Minusem jest to, że często konkretne auta są zlokalizowane bardzo daleko od miejsca zamieszkania i aby je obejrzeć, konieczna jest dość długa podróż.
Z tych powodów zdaje się, że dealerzy samochodowi to najlepsze miejsce na kupno auta, ponieważ salony są zlokalizowane w bardzo dobrze skomunikowanych miejscach, oferowane auta są w nienagannym stanie technicznym i sprzedawane z pełną dokumentacją, a dodatkowo w pakiecie często otrzymać można dodatkowe gratisy w postaci wykupionego ubezpieczenia lub gwarancji.

Scroll To Top