Mój motoryzacyjny styl życia

Czym różnią się doradztwo logistyczne, konsulting logistyczny i audyt logistyczny?

Warto zdawać sobie sprawę, że logistyka jest zdecydowanie szerszą dziedziną niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy przedsiębiorcy czy klienci wiedzą, co oznaczają poszczególne pojęcia, które mają w logistyce bardzo istotne znaczenie.

Doradztwo logistyczne

Należy wiedzieć, że doradztwo logistyczne w największym możliwym uproszczeniu jest bardzo kompleksowym wsparciem menadżerskim, które jest oferowane w bardzo różnych zakresach. Warto mieć świadomość, że może ono dotyczyć bieżących problemów przedsiębiorstwa w łańcuchu dostaw czy nawet magazynowaniu.

Audyt logistyczny

Z kolei audyt logistyczny jest przeważnie dobrowolnie zlecony przez daną firmę. Jego zadaniem jest bardzo dokładne przeanalizowanie poszczególnych procesów logistycznych przy uwzględnieniu produktywności, jakości czy stosowanych technologii.

Koniecznie trzeba także uwzględnić fakt, że w ramach podejmowanych działań zostają wyznaczone konkretne obszary wymagające natychmiastowej poprawy.

Konsulting logistyczny

Konsulting logistyczny jest natomiast przeprowadzony tylko i wyłącznie przez specjalistów, którzy w trakcie ważnego spotkania analizują najbardziej istotne parametry, a także weryfikują możliwości czy potrzeby poszczególnych klientów.

Artykuł powstał na podstawie tej strony

Scroll To Top