Mój motoryzacyjny styl życia

Czym jest i w jaki sposób działa aktywna piana do mycia auta?

Mycie samochodu aktywną pianą stanowi doskonały sposób na pozbycie się ciężkich zabrudzeń auta. Aktywna piana to nic innego jak silna substancja w której skład wchodzi szereg aktywnych substancji mających za zadanie wpływanie w takich sposób na zabrudzenia aby usunąć je jak najszybciej i najefektywniej. Uznaje się, że korzystanie z aktywnej piany do mycia samochodu jest skuteczniejszym ale i droższym sposobem na doczyszczenie pozornie trwałych i niemożliwych do usunięcia zabrudzeń niż wykorzystywanie w tym celu dedykowanych szamponów.

Korzystając z piany aktywnej do mycia samochodu nie ma konieczności używania szczotek czy gąbek do usuwania zabrudzeń. Łatwość aplikacji produktu oraz możliwość bezkontaktowego usunięcia wszystkich zabrudzeń uważana jest za główną zaletę aktywnej piany. Produkt działa niemal natychmiastowo i bardzo dokładnie, przy czym nie wpływa niszcząco na karoserię auta. Co ważne, auto po czyszczeniu tego typu staje się bardziej odporne za zabrudzenia oraz szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego. Za pomocą piany można bezproblemowo usunąć brud nie tylko z karoserii ale także z kół, wszelkich elementów chromowanych i plastikowych.

W jaki sposób korzystać z aktywnej piany do mycia samochodu?

Aktywna piana do mycia auta powinna być rozprowadzana w odpowiedni sposób za pomocą dedykowanego urządzenia. W tym celu warto zaopatrzyć się w pianownicę która stanowi uzupełnienie zestawu myjki ciśnieniowej. Produkt nie powinien być nakładany ręcznie. Piana aktywna do mycia samochodu powinna być nakładana od dolnej części pojazdu w możliwie najbardziej dokładny sposób. Należy pokryć nią wszystkie elementy auta takie jak koła czy szyby. Czynność należy wykonywać ruchami liniowymi kierując się w górę pojazdu.

Po nałożeniu produktu należy odczekać kilka minut, tak aby środek i substancje aktywne mogły skutecznie zadziałać. W momencie gdy piana zacznie spływać wraz z zabrudzeniami z auta, całość należy zmyć za pomocą myjki ciśnieniowej zwykłą wodą.

Scroll To Top