Mój motoryzacyjny styl życia

Czym jest i jakie ma zastosowanie politura samochodowa?

politura samochodowa

Przywracanie karoserii samochodu utraconego blasku i efektownego wyglądu to niełatwe zadanie. Część prac pielęgnacyjnych można przeprowadzić samodzielnie za pomocą ściereczki z mikrofibry oraz odpowiednich kosmetyków. Nowoczesne produkty są łatwe w zastosowaniu i skutecznie poprawiają kondycję oraz wygląd lakieru.

Odnowienie powłoki lakierniczej

Podstawowym produktem wykorzystywanym do renowacji karoserii jest politura samochodowa tutaj. Do jej wytworzenia używa się różnego rodzaju składników i syntetycznych dodatków, które po aplikacji tworzą na lakierze elastyczną powłokę. Zastosowanie tego rodzaju preparatu skutecznie nabłyszcza karoserię, nadaje lakierowi głębi oraz blasku. Politura do samochodu wnika w widoczne na lakierze rysy i zadrapania, sprawiając, że stają się praktycznie niewidoczne. Korzystanie z tego rodzaju produktu pozwala uzyskać błyskawiczne efekty.

politura samochodowa

Politurowanie lakieru samochodowego

Politury samochodowe mogą być stosowane jako podkład pod wosk. Należy jednak pamiętać o tym, że jej nałożenie znacząco ograniczy trwałość woskowej powłoki. Do nakładania preparatu najlepiej użyć miękkiej gąbki lub ściereczki z mikrofibry. Przed rozpoczęciem aplikacji należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu lakieru. Po zaschnięciu politury do samochodu można przystąpić do ręcznego lub mechanicznego polerowania karoserii za pomocą mikrofibry. Ostatnim etapem politurowania jest nałożenie wosku, który skutecznie zabezpieczy lakier przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Scroll To Top