Mój motoryzacyjny styl życia

Czy warto mieć miernik grubości lakieru?

miernik grubości lakieru

Kupowanie używanego samochodu w Polsce to prawdziwa droga przez mękę. Nie tylko trzeba przejrzeć tysiące ofert, które często są niekompletne lub po prostu kłamią na temat stanu samego samochodu, lecz jeszcze trzeba mieć na uwadze to, że wiele z tych aut będzie po prostu powypadkowych, a ich przeszłość będzie ukrywana. Na szczęście na rynku są mierniki lakieru.

Jak rozpoznać powypadkowe auto?

miernik grubości lakieru

Jeśli auto miało wypadek, często bardzo poważny, powinno od razu trafić na złomowisko. Niestety wielu nieuczciwych sprzedawców doprowadza taki samochód do stanu używalności i sprzedaje, często jako bezwypadkowy. Oczywiście, jeśli jest się specjalistą od motoryzacji i wie się czego szukać, to znajdzie się dowody to, że dane auto posiada przeszłość związaną z wypadkiem. Jeśli jednak nie posiada się takich umiejętności i wiedzy, można za bardzo duże pieniądze kupić praktycznie wrak.

Pomoc dla amatorów

Na szczęście od jakiegoś czasu na rynku znajdują się mierniki lakieru, które pozwalają nawet totalnemu amatorowi określić to, czy dany samochód jest faktycznie bezwypadkowy. Miernik lakieru, jak sama nazwa wskazuje, mierzy grubość powłoki lakierniczej. Jeśli będzie ona na jednym lub większej ilości elementów odbiegała od pozostałych, oznaczać to będzie, że ma się do czynienia z malowanym samochodem. A jak wiadomo, lakierowanie wykonuje się w przypadku, gdy miało miejsce uszkodzenie karoserii auta. Bardzo więc szybko można określić to, jaką przeszłość dane auta posiada. Sprawdź ofertę na https://automotohit.pl/Mierniki-lakieru.

Scroll To Top