Mój motoryzacyjny styl życia

Co cechuje opony zimowe Hankook?

opony

Zima jest okresem, w którym szczególnie ważne jest odpowiednie wyposażenie samochodu i przygotowanie go na pierwsze opady śniegu. Najważniejszym elementem przygotowań jest wymiana ogumienia letniego na takie, które dostosowane jest do zimowych warunków. Opony zimowe Hankook to produkty ze średniej półki, które są popularnym wyborem wśród kierowców. Dlaczego warto zainteresować się ogumieniem tego producenta?

Opony zimowe Hankook – cechy 

Opony zimowe Hankook (przykład: na tej stronie) charakteryzują się całkiem dobrą przyczepnością podczas jazdy po mokrej nawierzchni, o czym świadczą opinie użytkowników oraz fakt, że większość modeli ogumienia tego producenta uzyskało klasę B lub C w tej kategorii. Opony zimowe Hankook są często opisywane jako produkty, których praca jest nieco głośna – można to zresztą wnioskować z etykiety, gdyż dla większości z nich generowany hałas zewnętrzny został oceniony na 72 dB. Szum jest jednak często również sprawą subiektywnych odczuć. Opory toczenia różnią się w zależności od modelu i dla większości są oceniane jako E lub C.

Opony zimowe Hankook – stosunek ceny do jakości

opony

Opony zimowe Hankook to produkt ze średniej półki. Ich jakość nie może być porównywana z ogumieniem wyższej klasy, jednak cena również jest niższa, niż w przypadku opon bardziej ekskluzywnych marek. Przystępna cena odpowiada w tym przypadku średnim osiągom. Sprawia to, że opony zimowe Hankook będą interesującą możliwością dla kierowców, którzy na co dzień poruszają się po mieście i raczej nie zamierzają nadmiernie eksploatować ogumienia. 

Scroll To Top