Mój motoryzacyjny styl życia

Cleaner do lakieru samochodowego – czym właściwe jest i jak go używać?

Cleanerów do lakieru samochodowego, na rynku znajdziemy dosyć sporo. Dzięki temu, iż występują w wersji do jasnych albo ciemnych lakierów, dobierzemy je bez problemu do koloru własnego auta, co warto jest zawsze skonsultować ze specjalistą. 

Cleaner do lakieru samochodowego – jak go używać 

Najprościej będzie użyć do tego specjalistycznej maszyny rotacyjnej. Wystarczy miękka gąbka waflowa, jak i cztery krople cleanera o wielkości ziarna grochu na jeden przejazd maszyną. Należy opisywaną czynność wykonywać aż do momentu, kiedy cleaner wniknie zupełnie w lakier naszego pojazdu.

Po zastosowaniu tego typu środka, różnica w wyglądzie lakieru będzie łatwo zauważalna. Po tej czynności, można śmiało rozpocząć nakładanie chociażby wosku celem zabezpieczenia i nabłyszczania powierzchni. 

Cleaner – co daje nam jego stosowanie? 

Po pierwsze, środki ścierne, które zawarte są w składzie cleanera, potrafią usuwać wszelakie niedoskonałości na lakierze sprawiając tym samym, iż będzie on miał ogromny połysk. Jego nałożenie jeszcze przed nakładaniem wosku to bardzo ważna czynność, gdyż po użyciu wosku otrzymujemy bardzo gładką powierzchnię, co z kolei sprawia, iż brud nie będzie do niego praktycznie w ogóle przywierał.

Ponadto łatwiej nam będzie domyć nasze auto. Cleaner usunie też niewielkie rysy, zmatowienia, jak i hologramy powstałe po nieodpowiednim polerowaniu. Oczywiście miejmy na uwadze, iż z głębokimi rysami, nie będzie sobie w stanie poradzić. 

Cleaner do lakieru dostępne na stronie https://shiningcar.pl/oczyszczanie-lakieru-cleanery

Scroll To Top