Mój motoryzacyjny styl życia

Cechy futra polerskiego

Futra polerskie działają skutecznie i sprawnie, przy czym pomocna jest wprawa w ich użytkowaniu. Podczas polerowania na początku stosuje się mały obroty, jednocześnie zachowując umiarkowany nacisk na maszynę. Jak pielęgnować futro do polerowania? Czym się cechuje ten produkt?

Futra polerskie

Po początkowych małych obrotach stopniowo ulegają one zwiększeniu, przy jednoczesnym zmniejszeniu nacisku, co pozwala usunąć rysy po matowaniu. Aspekt ten pozwala zapobiec powstawaniu śladów po włosiu futra polerskiego i przegrzaniu materiału.

Bardzo ważne jest to, aby zadbać o nie zawijanie się włosia na krawędziach elementu. Włosie futra polerskiego powinno bowiem ześlizgiwać się z krawędzi, dzięki czemu nie dochodzi do przetarcia polerowanej powierzchni. 

Futro do polerowania – jak je pielęgnować?

Warto zauważyć, że futro polerskie wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W celu oczyszczenia futra można je prać w zimnej wodzie. Istotne jest to, aby odpowiednio wypłukać i odwirować futro polerskie. Suszenie futra nie jest wskazane w wysokiej temperaturze, gdyż to grozi skurczeniem się produktu. 

Inną metodą oczyszczenia jest wydmuchiwania pozostałości pasty, jaka znajduje się we włosiu, za pomocą sprężonego powietrza. W ten sposób produkt posłuży nam przez długi czas, a my zadbamy o estetykę pojazdu i własny komfort podczas jazdy.

Futro do polerowania powinno odznaczać się bardzo dobrą jakością i trwałością. Efekty z pewnością nas zadowolą, a sprawdzona marka wpłynie na zachowanie wygody i wytrzymałości. 

Scroll To Top